DEKOROWANIE WNĘTRZ


Głównym zadaniem dekoratora wnętrz jest przygotowanie projektu wystroju różnych wnętrz i stworzenie takiej aranżacji pomieszczeń, która sprosta wymaganiom stawianym przez klienta. Dekorowanie mieszkania ma przede wszystkim być dla klienta. Należy wystrój wnętrza dopasować do mieszkańców, do tego jak żyją, jaki mają tryb dnia, czym się zajmują i co sobie cenią w mieszkaniu.

Moich 5 najważniejszych zasad w dekorowaniu wnętrz:

  1. FUNKCJONALNOŚĆ – pomieszczenie musi przede wszystkim być funkcjonalne dla Ciebie. W mieszkaniu się żyje, używa się mebli nie tylko na nie patrzy. Więc fotel ma być dla Ciebie wygodny, łóżko odpowiednio duże a zasłony proste do wieszania.
  2. PROSTOTA – w tym tkwi największe sedno. Prosto dodatki, które mogą pasować do wielu stylizacji czy pomieszczeń umożliwiają późniejszą rotację ozdobami w mieszkaniu.
  3. PIĘKNO – twoje mieszkanie ma spełniać funkcję reprezentacyjną. Ma robić wrażenie na Tobie i twoich gościach. Masz się nim zachwycać po powrocie do domu z pracy.
  4. ORYGINALNOŚĆ – każdy z nas jest inny, indywidualny i oryginalny. Dlatego nasze mieszkania muszą się wyróżniać. Staram się nie powielać jednych dekoracji w kilku pomieszczeniach. Jedynie bazuje na pewnych pomysłach ale zawsze dostosowuje je do klienta, tak by jego mieszkanie było jego.
  5. TRWAŁOŚĆ – dekoracje stanowią zazwyczaj małe elementy, które poprawiają wygląd pomieszczenia. Ale to, że są małe nie oznacza, że mają być słabej jakości. Moim celem zawsze jest znalezienie czegoś dobrej jakości w super cenie. Często nadaje przedmiotom drugie życie. Czasami przemalowanie nóg w stole może całkowicie go odmienić.

Podczas dekorowania, pracuję z klientem w szczególności nad: wyeliminowaniem zbędnych mebli i dodatków, światłem, kolorami i rytmem wnętrza (czyli eliminacja chaosu, który często bierze się z braku spójności).


Cały proces dekorowania przestrzeni składa się głównie z 3 etapów:

  1. KONSULTACJA – przeprowadzam wywiad z klientem, poznaję jego potrzeby, gust i zainteresowania.
  2. PROJEKT INSPIRACJI – tzw. moodboard – czyli zestawienie przykładowych inspiracji tak by pokazać klientowi wstępne propozycje zmian. W tym etapie pokazuję klientowi swoje propozycje, kolorystykę, inspiracyjne wnętrza – wszystko po to by pokazać klientowi jak może wyglądać jego przestrzeń.
  3. REALIZACJA – ten etap jest dość obszerny. Składa się na niego: ustalenie budżetu, wybór konkretnych produktów i aranżacja.

Staram się zawsze jak najbardziej dostosować do klienta, dlatego jest możliwość zakupu samej konsultacji lub projektu inspiracji.

W przypadku wyboru samej konsultacji, po przeprowadzonym wywiadzie, w ciągu kilku dni podsyłam klientowi PROJEKT ZMIAN, czyli zestawienie co jest nie tak we wnętrzu, co należy zmienić, wraz z kilkoma pomysłami. W tym przypadku nie proponuję klientowi konkretnych produktów i nie wykonuję ostatecznej dekoracji.

Można również zdecydować się na zakup samego PROJEKTU INSPIRACJI. W tym przypadku nie przeprowadzam z klientem wywiadu tylko na podstawie zdjęcia pomieszczenia, proponuję zmiany jakie mogłyby zajść w mieszkaniu. Ta wersja jest najbardziej korzystna finansowo, ale istnieje ryzyko, że wybrane produkty i kolory nie będą spójne z resztą mieszkania czy też z trybem życia mieszkańców.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, zapraszam do zakładki KONTAKT. Zadzwoń, napisz, omówimy jak mogę Ci pomóc w poprawie wyglądu Twojego wnętrza.